Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Van’da sağlıklı yaşam için yürüyüş

Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘Sağlıklı Yaşam’ yürüyüşü düzenlendi.
Van Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından fiziksel aktivitenin yararları, kanserin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu, obezitenin önlenmesi, akılcı ilaç kullanımına ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi bilincinin halk arasında yaygınlaşması ve toplumda duyarlılık oluşturmak amacıyla Abalı Kayak Merkezinde yürüyüş etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Halk Sağlığı Müdür yardımcıları, şube müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Burada bir açıklama yapan Van Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Semra Gümüş Gündüz, İlimizde hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik 1. basamak koruyucu sağlık çalışmaları artarak sürdürülmektedir. Sağlık hizmetleri ve halk sağlığı çalışmaları; etkisi uzun vadelerde ortaya çıkan, sabır gerektiren, uzun soluklu çalışmaları içerir. Bu uzun soluklu yolda Van Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak çalışmalarımızı büyük bir özveriyle sürdürmekteyiz. Bu yolda birlikte ilerlediğimiz tüm vatandaşlarımıza sağlıklı beslenmenin yanında hareket etmeye ve bunu bir hayat biçimi olarak benimsemeye davet ediyoruz diye konuştu.
Etkinlikte sağlıklı yaşam aracı içerisinde ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca çocuklara sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ağız ve diş sağlığı, hijyen konularında animasyon filmler gösterilerek, diş fırçası, diş macunu ve broşürler dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan Belediye personeline eğitim semineri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri