Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Van’da ‘Kimyasal Tehditler’ eğitimi

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan idareci ve personele ‘Kimyasal Tehditler’ konulu eğitim verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Bölümü koordinatörlüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programda, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün uzman personeli tarafından eğitim verildi. AFAD uzmanları; kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer gibi tehditler hakkında temel bilgiler aktarıldı. Kimyasal olayların tarihçesi, kimyasal ajanların sınıflandırılması ve kimyasal saldırılardan korunma yöntemleri hakkında bilgiler veren uzmanlar, dünyanın doğal afetlerle her zaman karşı karşıya kaldığı gibi kimyasal tehditlerle de karşı karşıya kalabileceğini dile getirdiler.
Dış kimyasal tehditlerin yanı sıra günlük olarak kullanılan evsel kimyasallara da dikkat çeken uzmanlar, bu tür kimyasal tehditlere karşı alınması gereken önlemler, kimyasal tehdit anında yapılması gereken davranışlar hakkında da katılımcılara bilgiler verdiler.

Bir önceki yazımız olan Sincan heyetinden Çatak Belediyesine ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir