Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Van’a tekstilci ilgisi

24. Dönem İzmir Milletvekili Ali Aşlık’ın danışmanlığını yürüttüğü FB Tekstil, Van Tekstil Kentte yatırım yapmak üzere çalışmalara başladı.
Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftçi’nin referansı ile Van’a gelen İzmir merkezli FB Tekstil, dün yatırım için incelemelerde bulundu.
DAKA uzmanları tarafından bilgilendirilen ve ilk etapta 2 bin 400 metrekare yer tahsisi yapılan FB Tekstil, inşaat sezonu ile birlikte tekstil kentte yatırıma başlayacak.
FB Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Demirer ve 24. Milletvekili Ali Aşlık, Van Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Cazibe Merkezleri Programı ile Van’ın yatırımcılar için önemli bir merkez olduğunu belirterek, “Açıklanan programla Van’ın potansiyellerinin değerlendirilmesi çok önemli. Bu amaçla ilimize gelen her ciddi yatırımcıya oda olarak gönüllü danışmanlık vermeye, lojistik sağlamaya hazırız. Bu kentin kalkınması için kurum olarak, yönetim kurulu olarak herkesin hizmetindeyiz. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Çiftçi, FB Tekstili yatırım için ilimize yönlendirmişlerdir. Bize firma ile ilgilenmemizi söylemişlerdir. Bizde her türlü lojistik desteği sağlayarak yatırımın Van’da olması için elimizden gelen desteği sağlayacağız. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile gelen yatırımcılara ilimizin yatırım olanaklarını, potansiyellerini, sağlanan destekler hakkında detaylı bilgiler aktarıyoruz. İnşallah bu konuda ortak akılla ilimizin hak ettiği yatırımları çekmesini sağlayacağız” dedi
FB Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Demirer de, Van’ın yatırımlar için cazip bir yer olduğunu belirterek, “Biz buraya yatırımımızın kararını vermiş olarak gelmiştik. Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve değerli yönetim kurulu üyelerinin yakın ilgisi, DAKA uzmanlarının bilgileri ile burada kararımızı teyit etmiş olduk. En kısa sürede bize tahsis edilen yerde fabrikamızı kuracağız. Bu tahsis dışında Cazibe Merkezleri Programı çerçevesinde yeni yatırımlar da yaparak Van’ı bir tekstil üssü yapma gayreti içinde olacağız. Dünyanın önemli markaları ile partnerliği bulunan firmamızın bu enerjisini Van’a aktarmak istiyoruz. Yapacağımız yatırım inşallah hayırlara vesile olur. Sayın Bakan Yardımcımız Fatih Çiftçi’nin de bizi doğru yönlendirmesi ile Van için güzel çalışmalar yapmaya geldik” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan YYÜ öğrencisi Türkiye ikincisi oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri