Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Van İŞKUR’da geçici iş kuyruğu

Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarda 9 ay süreyle çalıştırılacak vatandaşlar, İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluşturdu.
TYÇP kapsamında geçici işçi alınacağının duyurulması üzerine Van Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) binasının önünde toplanan 10larca vatandaş, kayıt yapmak ve kaydını yenilemek için uzun kuyruklar oluşturdu.
10 gün sürecek olan iş başvurusunu erken yapmak isteyen, kadın erkek onlarca kişi uzun kuyruklar oluşturdu. İl genelinde 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği duyumunu aldıklarını belirten vatandaşlardan kimi kayıtlarını yenilemek için geldiği belirtirken kimisi de yeni kayıt yapmak için geldiğini ifade etti. Öte yandan TYÇP kapsamında her haneden 1 kişi olmak üzere başvuruların noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi ile merkez ve ilçe belediyeleri, müftülükler, özel idarede, kamu hastaneler ile orman işletmesinde toplam 2 bin 250 kişiye 9 aylı süreyle iş imkânı sağlanacağı belirtildi.
Kayıt alan memurlar yoğun bir çaba sarf ederken, vatandaşlar işlerin yavaş ilerlemesinden yakındı.

Bir önceki yazımız olan Tarım ve Hayvancılığa 38 milyonluk destek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri