Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Van Cumhuriyet Başsavcılığından uyuşturucu operasyonu açıklaması

Van Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, terörizmin en büyük finansal kaynaklarından olan uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının kararlılıkla yürütüldüğü bildirdi. Bu çalışmalar kapsamında uyuşturucu madde ticareti ve naklini yapan şahısların tespiti ve yakalanmalarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, bir kapalı kasa kamyonetle batı illerine uyuşturucu madde sevkiyatı yapacağı bilgisi üzerine, Cumhuriyet Mahallesi, Çalık Sokak üzerinde boş arazide park halinde olduğu kolluk birimlerince anlaşıldığı belirtilen açıklamada, Şüpheli M.B.’nin araca binerek uzaklaştığının tespiti üzerine şüpheli kolluk birimlerince yakalanarak gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızın arama kararına istinaden araçta yapılan aramada 84 kilo 390 gram toz esrar uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Şüpheli M.B, 19 Mart 2017 tarihinde mevcutlu olarak Cumhuriyet Başsavcılığımıza sevk edilerek alınan ifadesine müteakiben ’’Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama’’ suçundan nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilererek, hakimlikçe yapılan sorgusu sonucunda tutuklanmasına karar verilmiştir denildi.

Açıklamanın devamında, İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik olarak, uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek haksız kazanç elde eden, geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları ve bu suça iştirak eden şüpheli/şüpheliler ile Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından mücadele en etkin şekilde ve kararlılıkla sürdürülecektir ifadelerine yer verildi.

Bir önceki yazımız olan Başkale’de 2 ton 500 kilo kayısı ve fındık içi ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri