Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kaymakam Öztürk’ten genç kıza çeyiz yardımı

Hayatın en önemli dönemlerinden biri olan evliliğe adım atarken çeyiz hazırlamakta zorlanan yoksul ve kimsesiz Mayiser Gencer isimli kız, Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurarak yardım talebinde bulundu. Bunun üzerine Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilli Abdulselam Öztürk’ün talimatlıyla genç kızın bu isteği hemen karşılandı. Kaymakam Öztürk’e teşekkürlerini ileten Mayiser Gencer, “Allah devletimizi korusun. İlçe kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Babam olmadığı için devlet bana babalık yaptı. Her genç kızın hayallidir çeyizini hazırlamak, fakat benim ve ailemin maddi durumu kötüydü. İstediğim şeyleri alamayınca çok üzüldüm. Kaymakam Beye gittim ve derdimi söyledim. Allah razı olsun, bana hemen yardım etti. Bu çeyiz setini kullandığım sürece devletime ve Kaymakam Beye dua edeceğim ve bu iyiliklerini unutmayacağım” dedi

Genç kıza ulaştırılan çeyiz setinin içerisinde beyaz eşya ve bir evin ihtiyaç duyacağı çok sayıda malzeme, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Gökhan Karaman tarafında gelin adayının evine teslim edildi.

Bir önceki yazımız olan Ankara Büyükşehir Belediyesinde Kaymakam Vardar’a ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri