Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İpekyolu Belediyesinden bahar seferberliği

Bahar temizliği kapsamında ilçenin birçok bölgesinde temizlik harekâtı başlatan İpekyolu Belediyesi ekipleri, yollarda oluşan tahribatlar onarıp çöpleri topluyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, kış mevsimi sonrasında yolların tahribata uğradığını belirterek, “Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından karların erimesi ile birlikte yollarda oluşan çamur ve çöpler temizlenirken, kar suları nedeniyle tahribatların oluştuğu yollarda da onarım işlemleri yapıldı. Yine Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 55 okul bahçesi yıkanarak temizlendi. Bahçelere geri dönüşüm kutuları bırakılıp, ayrıca ilçe merkezi ve mahallelerine de çöp konteynerleri dağıtıldı. Bunun yanında sokak hayvanları için belirli bölgelere sabitlenebilir mama ve yemlikler bırakan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizce okulların park ihtiyaçları için fizibilite çalışmaları yapılarak ağaç sulama çukurları açıldı ve ağaç budama işlemleri başlatıldı” dedi.

Temiz bir çevreye sahip olunması amacıyla ilçede kampanya başlatıldığına dikkat çeken Öztürk, ‘Okulum Temiz, Sokağım Temiz’ kampanyasını Hürriyet İlköğretim Okulunda başlattıklarını kaydetti. Öztürk, “Yine kampanya çerçevesinde öğrencilerimizle birlikte Van Kalesi etrafında çevre temizliği gerçekleştirdik. Var olan sorunlar üzerinde yoğunlaşan belediyemiz, ilçemizi güzelleştirmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Van SMMMO’dan ‘Teşvik’ semineri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri