Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çaldıran’da hijyen seferberliği

Çaldıran Belediye Başkanlığı ekipleri, mahalle aralarındaki 250 adet çöp konteynerini tek tek topladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplanan çöp konteynerlerinin tamiratlarını yapıp, yıkayıp dezenfekte ettikten sonra yeniden dağıtımını yaptı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, ilçede başlattıkları bahar temizliğinin devam ettiğini belirterek, “İlçe Merkezi ve altı mahallemizde bulunan yaklaşık 250 adet çöp konteynerini ilkbahar ayına girmeden topladık. Bunların gerekli onarımlarını ve dezenfektesini yaptırarak mahallelerimize dağıtımını tekrar yaptık. Şehrimizin temizliği için yeni ve yeterli miktarda çöp konteyneri almaya da başladık. İnsanlarımızın yaşadıkları cadde ve sokaklarda oluşacak çöplerin bir noktada toplanmasını; sokak ve caddelerimizin temiz ve yaşanabilir olmasını sağladık” dedi.

Bir önceki yazımız olan Van’da biatlon branşında sporcu taraması başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri