Van Haberleri, Van Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çaldıran’da 12 Mart İstiklal Marşının kabulü programı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıl dönümü etkinliklerine Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dündar, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Ramazan Çokkıyak, ,İlçe Jandarma Komutanı Vekili Teymen Mehmet Sakal, İlçe Emniyet Amiri Vekili Yunus Emre Aksoy, kamu kurum amirleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Mehmet Akif Ersoy’un Hayatı ve İstiklal Marşının yazılışını anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro ve oratoryo çalışmaları sergilendi.

Ortaokullar ve liseler arası düzenlenen İstiklal Marşını ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirini en güzel okuma yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Bir önceki yazımız olan TÜMSİAD Genel Başkanı Doğan Van’da başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri